logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Exkurze do větrné elektrárny v Banticích pro klienty TyfloCentra ve Znojmě, 16. 6. 2009

Naši klienti, především muži, projevili zájem o návštěvu nějaké větrné elektrárny. Rádi by získali nějaké poznatky o technických detailech větrné elektrárny. Exkurzi se podařilo domluvit a uskutečnila se 16.6.2009 – do větrné elektrárny v Banticích. Akce byla velmi úspěšná a klientům se velmi líbila. Co jí však předcházelo? Co bylo potřeba udělat, aby se taková exkurze s ohledem na zrakové postižení našich klientů mohla uskutečnit a aby byla pro ně přínosem?

Příprava exkurze s ohledem na zrakové postižení našich klientů.

Takto připravená exkurze, kde byl od samého začátku příprav brán ohled na zrakové postižení našich klientů, měla velký úspěch a byla pro klienty opravdovým přínosem. Nemělo by žádný smysl zúčastnit se s klienty běžného dne otevřených dveří, který elektrárna pořádá pravidelně. Většina informací na dnu otevřených dveří bývá orientována na poznávání zrakem a to je pro naše klienty skoro bezcenné. Zato výjezd výtahem na horní plošinu (cesta nahoru trvá 5,5 minuty a zpět také) je pro ně adekvátním způsobem poznání výšky elektrárny. Haptická prohlídka dolní a horní plošiny pak umožňuje srovnání a klient si tak vytvoří představu o velikosti elektrárny. Možnost výstupu po žebříku v horolezeckém úvazu umožní zase, aby si klient udělal představu o náročnosti práce bezpečnostního technika v elektrárně. A model větrné elektrárny na závěr exkurze – to už byla jen taková „třešnička na dortu“ - ale příjemná třešnička.

Vzhledem k velkému zájmu klientů o tuto exkurzi a omezenému počtu osob, které se mohou exkurze zúčastnit vzhledem k velikosti prostor elektrárny, bude asi potřeba exkurzi zopakovat. Snad bude mít společnost Windkraft pro nás ještě jednou pochopení. A pro tentokrát moc děkujeme.

Fotogalerie

Exkurze do větrné elektrárny v Banticích pro klienty TyfloCentra ve Znojmě, 16. 6. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


TyfloCentrum Brno na Facebooku TyfloCentrum Brno HapAtelier na Facebooku HapAtelier

Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-17
Hostováno na WEDOS.CZ