Aktuálně v TyfloCentru Brno

Jakou svět neviděl...

... tedy, ne jitrnici, ale tlačenku. S klienty jsme totiž při nácviku samoobsluhy v kuchyni připravovali tlačenky vlastní, domácí. Nezastavilo nás ani nepohodlí roušek, které jsme ochotně podstupovali kvůli bezpečí před nákazou.

Číst dále »

Nová výroční zpráva

Rok 2019 proběhl ve znamení stavby nového Domu služeb pro nevidomé Josefa Chaloupky. Museli jsme zajistit průběžné financování stavby z úvěru. Představa financování z průběžně zasílaných dotací, poté co jsme vyčerpali vlastní finanční zásoby v roce...

Číst dále »

Nové číslo Chaloupky

Nové číslo našeho časopisu Chaloupka je na světě! V článku najdete obsah toho nejzajímavějšího, co vám přináší.

Číst dále »

Zpátky v přírodě!

V úterý 9. června jsme společně s klienty aktivizační služby konečně vyrazili do přírody. Abychom se po dlouhé karanténě udrželi v dobré fyzické kondici, ušli jsme téměř 5 km.

Číst dále »

Knižní klub

Knižní klub se nám rozrůstá o nové členy, které vždy rádi uvítáme. Každé setkání začínáme poetickou částí. Příspěvky jsou často laděny humorně, máme prostě legraci rádi. Naši znalci poezie přinesou několik ukázek, a to buď oblíbenou báseň, nebo ..

Číst dále »

Nebuďte na to sami: Boj s úřady

Boj s úřady... bývá složitý, zvláště když na „lejstra“, kterými vás úředníci zavalí, není dobře vidět. Ten, kdo na vlastní kůži zažil dopisování s úřady, tuší, o čem je řeč. Mnohdy ani vy, ani vaši rodinní příslušníci, nemáte nervy na tuto zdlouhavou a ..

Číst dále »