logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...



Tmavomodrý festival 2018 (29. ročník)

Výstava výpočetní techniky a pomůcek pro zrakově postižené

Ohlédnutí za Tmavomodrým festivalem 2018

Jako již každoročně pořádalo Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s TyfloCentrem Brno kulturní akci Tmavomodrý festival. Mezinárodní hudební přehlídka zrakově postižených dětí a mládeže proběhla v sále Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí v Brně. Brněnské TyfloCentrum bylo tradičním spoluorganizátorem výstavy výpočetní techniky a pomůcek pro zrakově postiženékonané při této přehlídce.

V sálu Břetislava Bakaly proběhlo v pátek 11. května zahájení Mezinárodního hudebního festivalu dětí a mládeže se zrakovým postižením, které bylo tradičně provázeno výstavou kompenzačních pomůcek pro nevidomé a prodejní prezentací výrobků dílny pro zrakově postižené HapAtelier. Pomůcky zde vystavovaly firmy Spektra, ACE Design, Sagitta, Karel Giebish a Tyflopomůcky Olomouc, kde bylo možno vystavované pomůcky i zakoupit. Svou práci zde prezentovala i škola pro výcvik vodicích psů Milana Dvořáka.

Jako obvykle v sobotním dopoledni probíhaly přednášky v rámci setkání zrakově postižených uživatelů výpočetní techniky, letos již po pětadvacáté. Toto setkání moderoval Martin Baláž z brněnského TyfloCentra a po úvodním slově ředitelky TyfloCentra následovala prezentace mobilního telefonu pro nenáročné z dílny Rosasoftu, prezentovaná Janem Pokorným z TyfloCentra Brno. Následně nám Tomáš Hrdinka z firmy Spektra předvedl přenosnou kamerovou lupu Compakt 6 HD Speech, která disponuje i hlasovým výstupem. Po té následovala novinka Cash Reader – software pro rozpoznávání bankovek, prezentovaná jejím vývojářem Tomášem Jelínkem. Novou generaci Braillských řádků Focus a novinky v poslední verzi JAWS nám za firmu Galop představil Jan Šnyrych. Jakub Kachel ze Sagitty nás seznámil s pomůckou Orcam MyEye 2.0. O přístupném platebním terminálu na platební karty, umožňujícím nevidomým podnikatelům příjem plateb kartou od zákazníků popovídal Karel Giebisch a novinky v přístupnosti Linuxu na závěr krátce komentoval Martin Baláž z TyfloCentra Brno.

O struktuře výstavy je možno si udělat obrázek dle vystavovatelů:

Zvukové nahrávky ze sobotního setkání zrakově postižených uživatelů ICT

UPOZORNĚNÍ: Kvalita nahrávek odpovídá prostředí a účelu, za kterým byly pořízeny. Neočekávejte proto studiovou kvalitu zvuku. Účelem nahrávek je poskytnout v poslouchatelné kvalitě informace, které na setkání zazněly, i těm, kteří se jej nemohli zúčastnit. Děkujeme za pochopení.

Fotogalerie na Flickru

Fotogalerie na Flickru - Tmavomodrý festival 2018


Zpět na Tmavomodré festivaly


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.



Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).



Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


Doporučujeme



Dotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-19
Hostováno na WEDOS.CZ