Nevidomí za volantem – startovní listina je již zaplněna!

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 bude Masarykův okruh v Brně spojen s netradiční událostí. TyfloCentrum Brno zprostředkuje po dlouhých 9 letech jedinečný zážitek pro nevidomé v podobě samostatné jízdy na legendární trati. Velmi nás těší nebývalý zájem – všechny volná místa se již podařilo zaplnit a to včetně těch určených pro náhradníky. Akce se zúčastní 40 nevidomých účastníků.

Jak celá akce probíhá a co je jejím cílem?

Přesněji řečeno se jedná o zážitkový kurz řízení osobního auta pro nevidomé. Účelem je zprostředkovat nevidomým a slabozrakým lidem autentický vjem z jednoho úseku každodenní rutiny vidícího člověka, seznámit s činností pro vidící tak samozřejmou a pro nevidící jinak nepřístupnou. Jde o uvědomění si každodenní reality možného střetu s projíždějícím motorovým vozidlem a o nezapomenutelnou zkušenost ovládání takového vozidla, obtížnosti jeho zastavení. A proč osobní auta autoškol? Akce musí být bezpečná. Vozidla autoškol, ve kterých může učitel autoškoly vozidlo zastavit, splňuje základní bezpečnostní hledisko akce.

Partnerem akce je akciová společnost Automotodrom Brno, která bezplatně poskytne této akci Masarykův okruh a zázemí. Dalším významným partnerem akce je Autoškola Pelikán, která zdarma propůjčí vodidla autoškoly. Navigátory při jízdě po okruhu nevidomých řidičů jsou samotní učitelé autoškol. S akcí bude spojen i bohatý doprovodný program, který dokreslí celou situaci a bude působit preventivně. Proto by na místě měly být přítomny jednotky Hasičského záchranného sboru a dalších záchranných složek (záležitost je v jednání).

Akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha.

Účastníky v závěru dne čeká překvapení.

Jestli Vás zajímá, jak proběhl poslední pořádaný ročník v roce 2015 (v roce 2020 nám do pořádání vstoupil covid), doporučujeme se podívat na stránky:

automotodrom-2015

kontaktní osoba: Mgr. Petr Sýkora PhD., tel. 774 715 099

e-mail: autobrno@tyflocentrumbrno.cz

 

plakátek k akci

Příloha Velikost
záštita hejtmana Jihomoravského kraje, Mgr. Jana Grolicha247.98 KB 247.98 KB