TyfloCentrum Brno se ve dnech 10. až 12. října podílí na realizaci veřejné sbírky Bílá pastelka

Ve dnech 10. až 12. října 2022 proběhne již 23. ročník celorepublikové sbírky Bílá pastelka, do které se zapojí dobrovolníci ve více než 200 městech a obcích po celé České republice.

TyfloCentrum Brno se ve dnech 10. až 12. října podílí na realizaci veřejné sbírky Bílá pastelka Ve dnech 10. až 12. října 2022 proběhne již 23. ročník celorepublikové sbírky Bílá pastelka, do které se zapojí dobrovolníci ve více než 200 městech a obcích po celé České republice. Sbírka se koná při příležitosti „Mezinárodního dne bílé hole“, jenž je ustanoven na 15. říjen. Sbírku s názvem Bílá pastelka pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, zapsaný spolek (SONS ČR, z. s.). S realizací sbírky pomáhají dceřiné společnosti, Tyfloservis a krajská TyfloCentra.

TyfloCentrum Brno, o. p. s., je dlouholetým a významným partnerem při organizaci samotných sbírkových dní v Brně. Bude mít pod patronátem téměř dvě stovky studentek a studentů z celkem 7 středních a vyšších odborných škol, kteří se budou během akce pohybovat na frekventovaných místech v ulicích a na náměstích města Brna. Studenti, kterým se podaří získat nejvíce finančních prostředků, se mohou těšit na zajímavou odměnu ve formě absolvování zážitkové dne u nás, který pro ně nachystají naši pracovníci. Studenti si budou moci vyzkoušet chůzi s bílou holí, seznámit se zajímavými pomůckami pro zrakově postižené a dostane se i na zábavu, na hraní speciálně upravených deskových her.

Dobrovolníci-studenti budou ve sbírkových dnech označeni tričkem s logem Bílé pastelky. Budou mít u sebe pokladničky, do nichž přispěvatelé mohou vložit příspěvek nebo přispět platbou přes QR kód. Kasičky budou opatřeny registračním číslem a přelepeny bezpečnostní páskou. Dobrovolníci budou také vybaveni plnou mocí k provádění sbírky a osvědčením o konání sbírky, které prokazují oprávněnost účasti na této akci. Dárci za příspěvek 30 Kč obdrží pastelku.

Příloha Velikost
plakát ke sbírce Bílá pastelka 20224.65 MB 4.65 MB