Výletní plavba parníkem po Brněnské přehradě

15. 6. 2023 – Venkovní teplota kolem příjemných dvaceti stupňů, obloha sem tam pokrytá mraky a nadcházející prázdniny nadohled. Ideální podmínky pro konání jedné z nejvyhledávanějších aktivit, kterou realizujeme pro své klienty a klienty Centra sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně – Chrlicích.

Hned v úvodu se sluší zmínit, že plavba se uskutečnila za výrazné podpory Dopravního podniku města Brna, a. s. Jak se pomaličku přicházejícími klienty zaplňovala plocha přístaviště, začali jsme být nepatrně nervózní z toho, jestli se na parník, nesoucí název Dallas, všichni vejdeme… Ale podařilo se, a mohli jsme tak všichni krátce před třetí hodinou vyrazit směr Veverská Bítýška.

Úvodní slovo si vzal vedoucí služby Sociální rehabilitace, Mgr. Lukáš Musil, aby řekl něco málo k organizačním záležitostem, navnadil přítomné na chutné svatební koláčky od jednoho z partnerů akce Pekařství KULHÁNEK & DRÁPAL s.r.o. a nezapomněl poděkovat i našim pracovníkům a dobrovolníkům, bez jejichž pomoci by se akce nemohla uskutečnit. Hned vzápětí dostala slovo ředitelka brněnského TyfloCentra, RNDr. Hana Bubeníčková, která všechny přítomné srdečně přivítala a popřála jim šťastnou a ničím nerušenou plavbu.

Účastníci se potom ve větším počtu přesunuli na vrchní palubu, aby si plavbu se všemi scenériemi, které nabízí, náležitě vychutnali. Příjemné sluneční paprsky a mírný větřík byly jak na objednávku. Nevšední zážitek umocnilo ještě zajímavé povídání kapitána lodi, který mimo jiné uvedl, jakým vývojem prošla brněnská flotila. I ta část klientů, která zůstala v prostorech spodní paluby, nepřišla zkrátka, a měla o zábavu postaráno. K příjemnému posezení jim hrál výběrový jazz.

Po cestě nechyběly ani vstřícné pozdravy s členy dalších posádek okolojedoucích parníků, místními rybáři nebo turisty přecházejícími most spojující oba břehy u hradu Veveří. Dvě hodiny plavby utekly jako voda a v přístavišti nás přivítal osvěžující deštík, za který byli mnozí vděčni.

Máme radost z toho, jak celá akce proběhla a přejeme všem příjemně strávené letní prázdninové dny!

 

Odkaz na fotogalerii: zde            Propagační video: zde

Příloha Velikost
tisková zpráva o plavbě na parníku502.66 KB 502.66 KB