Koš přání

Jak to funguje? 

Vyberte produkt, který nám chcete pořídit, a klikněte na tlačítko “darovat”. Odkaz vás přesměruje na eshop nebo stránky prodejce, kde můžete požadovaný produkt zakoupit. Takto zakoupený dar nám můžete předat na adrese Chaloupkova 7, Brno - Královo Pole. Pokud máte možnost předměty získat jiným způsobem (máte nějaké navíc doma nebo jste firma, která tyto produkty vyrábí), samozřejmě oceníme tentýž dar přímo od Vás, bez nutnosti nákupu u třetí strany.
Některé odkazy (zejména ty, které obsahují více položek) vedou na stránku s QR kódem, případně platebními instrukcemi. Případný dárce nám tak může poslat konkrétní částku potřebnou na celý balíček, aby nemusel kupovat každou položku v balíčku zvlášť. 
Po obdržení daru (nebo finanční částky potřebné k jeho pořízení) připevníme Vaše jméno nebo název Vaší firmy k zakoupenému daru. 

 

 

Notebook

Každý náš pracovník se potřebuje kromě svých běžných aktivit s klienty vypořádat také s administrativou, která je s jeho prací spojena. Tvorbu tabulek, grafů, výročních zpráv nebo třeba článků do časopisu nám ale znesnadňuje zastaralá nebo nevýkonná technika, která nedokáže udržet krok se soudobými programy. Proto potřebujeme nové počítače. Někteří kolegové navíc pracují z domu, je pro ně tedy lepší, když jim poskytneme přenosný laptop, než stolní počítač. 
16 390 Kč
 
 
iPad
PR pracovník v neziskové organizaci často neexistuje jako samostatná pozice, pro neziskovku je ale obzvláště klíčový. Snaží se, aby se informace o činnosti organizace dostaly co nejvíce do povědomí věřejnosti. Především k lidem, kteří její služby potřebují, ale i k možným spolupracujícím subjektům a sponzorům. iPad našemu PR pracovníkovi usnadní práci a čas, které si bude moci dále lépe organizovat. iPad je vhodným nástrojem pro grafické práce, díky svému operačnímu programu má dostupné nástroje, které jsou optimalizované i pro práci osob s hendikepem, a je snadno přenosný. 
19 990 Kč
 
 
Školení pro PR
I zkušení znalci v oboru se mají stále co učit. Ve sféře, jako je PR, se pokrok nezastaví. Přáli bychom si, aby naši pracovníci měli šanci se tohoto vývoje účastnit. Bohužel nám náš rozpočet nedovoluje poskytovat všem našim pracovníkům takovou podporu, jakou bychom si pro ně představovali. Pomůžete nám? 
1 320 Kč
 
 
Školení pro administrativní pracovníky
I zkušení znalci v oboru se mají stále co učit. Pomůžete nám? 
1 500 až 5 500 Kč
 
 

 

Potřeby na aromaterapii

V aktivizační službě podporujeme klienty v rozvoji jejich nových dovedností a rádi bychom měli možnost vytvořit právě takové aktivity, které jsou vhodné pro osoby se zrakovým postižením, jejichž součástí jsou například i čichové vjemy. Pomocí aromaterapeutických aktivit bychom mohli doprovázet cestovatelské a jiné poznávací besedy a další vzdělávací či sportovní aktivity centra. Senzorické vjemy jiné než vizuální jsou pro naše klienty obzvláště klíčové, povzbuzují imaginaci, podporují zážitek z aktivit a obohacují obvyklé činností klientů o zcela nový rozměr. Na aromaterapeutické aktivity jsou potřeba hydroláty, éterické oleje, kádinky na míchání vůní. Na vytvoření vlastní vůně, osobního tělového oleje nebo vonné tyčinky je potřeba výběr z alespoň 10 druhů olejů. 
3 000 Kč
 
 

 

Moderní míčky na cvičení

Naši klienti hojně využívají možnost cvičit s lektorkou, která umí vést cvičení slovním popisem a přizpůsobit se tempu cvičení slabozrakých a nevidomých cvičících a jejich specifikům. Cvičení se snažíme nabídnout v souladu s moderními principy a novými možnostmi; inovace se neustále nabízejí i v oblasti pohybových aktivit. Jednou takovou inovací je i moderní pomůcka na cvičení, měkký míček Tiguar, zpevňující a uvolňující nejen zádové svaly. Cena za jeden pár míčků je 299 Kč, celkem potřebujeme alespoň 7 párů. 
1 700 Kč
 
 
Osobnostní poker - darováno, děkujeme!
Osobnostní poker je psychodiagnostická hra pro vedoucí pracovníky, moderátory, trenéry, lektory, poradce a personalisty, kteří pracují se skupinami a týmy. Osobnostní poker je možné použít v pracovních týmech, projektových skupinách, odděleních, vzdělávacích skupinách atd. Hra umožňuje prověření individuálních předností a vyjasnění možností pro další rozvoj. Cílem hry je poznat sám sebe a ostatní spoluhráče. Hra pomáhá uvědomit si účinek vlastního chování: člověk při ní pozná, jak svým chováním působí na ostatní, jak ho okolí vnímá, chápe a prožívá. Vnímáme Osobnostní poker jako užitečnou pomůcku při supervizi nebo teambuildingu a rádi bychom ji využili i v naší společnosti. 
1 250 Kč
 
 

 

Vymalování prostor ve Znojmě
Naše detašované pracoviště ve Znojmě sídlí v krásných historických prostorách. Problém u takových prostor ale nastává ve chvíli, kdy je chceme zvelebit. Vysoké stropy a nestandardní rozměry nám neumožňují vymalovat je svépomocí - na to je totiž potřeba speciální technika či nástroje. Pomozte nám vymalovat naše prostory tak, aby byly příjemnější a zdravější nejen pro naše pracovnice, ale především naše klienty. Oceníme výpomoc malířské firmy nebo příspěvek na její najmutí. 
12 000 Kč
 
 

 

Pomník Josefa Chaloupky
K našemu novému domu patří i hrob Josefa Chaloupky na královopolském hřbitově. V roce 2018, kdy jsme se loučili se starou "Chaloupkou" (starým dosloužilým a nevyhovujícím domem na Chaloupkově 7), jsme si připomínali 120. výročí narození tohoto básníka, novináře a učitele. V roce 2020, kdy je postaven nový dům, si připomínáme 90. výročí úmrtí Josefa Chaloupky. Hrob by si zasloužil přinejmenším opravu ne-li nový pomník. Pomozte nám poslední spočinutí básníka a mecenáše nevidomých důstojně upravit. Nižší uvedená částka postačí na nejnutnější opravu pomníku, vyšší částka pokryje pomník nový. 
40 000 / 200 000 Kč
 
 
Indikátor hladiny
Jedním z poslání naší společnosti je šířit povědomí o tom, jaké je žít se zrakovým hendikepem. Nástrojem pro plnění tohoto poslání je pořádání exkurzí a besed, kde si účstníci mohou vyzkoušet "jaké je být nevidomý" na vlastní kůži v běžném životě. Jak nepřílít hrneček? Jak poznáte usmažený řízek, když nevidíte? A co práce na PC, když nevidíte na obrazovku? Pomůcky, které používáme, někdy doslouží, a tak uvítáme nové, abychom mohli naše poslání šířit dále. 
350 Kč
 
 
Hra pro nevidomé
Sociální kontakt je jednou z nejdůležitějších věcí v životě nás všech. Omezení, která přináší zdravotní postižení však často způsobují nedostatek právě kontaktu s okolím. Pomozte nám podpořit naše klienty ve vytváření a utužování už existujících vztahů se svým okolím. Jední ze způsobů, jak toho dosáhnout, jsou naše Aktivizační služby zrakově postiženým, které hry upravené speciálně na míru lidem se zrakovým postižením, využijí naplno. 
od 100 Kč
 
 
Hmatová kniha
Jedním z poslání naší společnosti je šířit povědomí o tom, jaké je žít se zrakovým hendikepem. Nástrojem pro plnění tohoto poslání je pořádání exkurzí a besed, kde si účstníci mohou vyzkoušet "jaké je být nevidomý" na vlastní kůži v běžném životě. Jak nepřílít hrneček? Jak poznáte usmažený řízek, když nevidíte? A co práce na PC, když nevidíte na obrazovku? Pomůcky, které používáme, někdy doslouží, a tak uvítáme nové, abychom mohli naše poslání šířit dále. 
od 100 Kč
 
 
Kancelářské potřeby
Jako nezisková organizace nepodnikáme a většinu financí investujeme do potřeb našich klientů. Proto už nám nezbývá mnoho na zdánlivé drobnosti, které ke své práci potřebujeme, nebo nám naše činnosti každodenně usnadňují. 
cca 1 500 Kč
 
 
Balíček pro klienta dílny
Sociálně-terapeutická dílna HapAteliér pomáhá lidem se zrakovým hendikepem v udržení či zdokonalení motoriky pomocí činností, které dále mohou vést k tomu, že tito lidé získají práci v umělecky tvořivém oboru. Každý nový klient se postupně učí různé metody (dle svých potřeb). Do začátku každý ocení svůj začátečnický balíček, tzv. "starter pack", ve kterém bude mít materiály a nástroje, které budou jen jeho. Může tak zdokonalovat nejen svou zručnost, ale také pracovní návyky, jako je například péče o vlastní nástroje. 
cca 2 300 Kč
 
 
Balíček pro pracovníka chráněné dílny
Práce v chráněné dílně je častou možností zaměstnávání osob s hendikepem. Může jít ale rovněž o první zkušenost k přechodu do běžného (nechráněného) zaměstnání či k práci jako OSVČ. Nový pracovník dílny ocení svůj začátečnický balíček, tzv. "starter pack", zejména s nástroji, které využije pro svou práci. 
cca 2 300 Kč
 
 
Mobilní telefon pro pracovníka prodejny
Naše společnost pomáhá lidem se zrakovým hendikepem i jako možný zaměstnavatel. Pracovník prodejny chráněné dílny a skladu v jednom je zrakově hendikepovaný. Jeho práci by mu usnadnil (alespoň repasovaný) mobilní telefon s operačním systémem Apple, který podporuje užívání nejnovějších programů uzpůsobených pro osoby s hendikepem. (Prosíme o model iPhone 6 / iPhone 6s / iPhone 6s+ / iPhone7.) 
od 4 600 Kč
 
 
Řezací plotr
V naší dílně se okrajově věnuje papírnické výrobě pracovník, který je z poloviny nevidomý a z poloviny silně slabozraký. Řezací plotr by mu usnadnil práci, protože se jeho zrak postupně zhoršuje, ale také by mu ušetřil čas, aby se mohl papírnické výrobě věnovat více a rozšířil nejen své možnosti. 
13 290 Kč
 
 
Vyšívací stroj
Vyšívací stroj v chráněné dílně HapAteliér pomůže rozšiřit sortiment výrobků a zároveň bude příležitostí pro pracovníky s postižením získat novou dovednost v podobě ovládání stroje či vlastní tvorby užitkového grafického designu. 
15 870 Kč
 
 
Zvětšovací rámeček k vyšívacímu stroji
Zvětšovací rámeček dává možnost vyrobit větší výšivku na Vyšívacím stroji, který v chráněné dílně pomůže rozšířit sortiment výrobků. Zároveň bude i příležitostí pro pracovníky s postižením získat novou dovednost v podobě ovládání stroje či vlastní tvorby užitkového grafického designu. 
1 256 Kč
 
 
Fritéza
V rámci nácviků sebeobsluhy v kuchyni a projektu Nevidím, ale přesto vařím, by se nám hodila fritéza pro (bezpečnou) přípravu zajímavějších jídel. Pomůžete nám? 
2 699 Kč
 
 
Stolní větrák
I v parných letních měsících chceme našim pracovníkům zajistit co největší možný komfort, který si po dnech práce v sociálních službách jistě zaslouží. Pomůžete nám? 
499 Kč
 
 
Ergonomická myš
Správná myš k počítači patří bezpochyby k nezbytnému vybavení zdravě zařízené kanceláře. Bohužel, jako na spoustu jiných položek, ani na ergonomické myši pro naše pracovníky nám již nezbývají finance, které investujeme prioritně do služeb pro naše klienty. Pomozte nám vyvážit tento nedostatek a chránit tak naše pracovníky před možnými zdravotními komplikacemi. 
od 499 Kč
 
 
Ergonomická podložka pod myš
Stejně jako počítačová myš i podložka pod ni je nedílnou součástí zdravého kancelářského prostředí. Pomozte nám vybavit naše stoly a chránit naše pracovníky před závažnými onemocněními, jako je například syndrom karpálního tunelu. 
269 Kč
 
 
Pokojové rostliny do nového Domu služeb
Monstery, dracény, azalky, kaktusy i menší palmy - oceníme jakoukoliv (nenáročnou) květenu, která pomůže rozzářit a zútulnit prostory našeho nového Domu služeb pro nevidomé na Chaloupkově 7 v Brně - Králově Poli. 
od 50 Kč
 
 
Naprogramování docházkového systému
Udržet si přehled o příchodech a odchodech pracovníků je mnohdy oříšek i pro ně samotné, zejména v práci tak rozmanité, jako je ta naše. Pomozte nám zefektivnit přehled naprogramováním nového docházkového systému nebo přispěním na realizaci tohoto projektu. 
35 000 Kč